Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach

Telefony alarmowe Powiat Chojnice, BIP
Powiat Chojnice KPPSP Chojnice BIP

Pożar w Galerii w Chojnicach

W dniu dzisiejszym odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnicach.

W ramach ćwiczeń zasymulowano pożar w jednym z pomieszczeń socjalnym w budynku galerii. Zadymienie zostało wykryte przez system sygnalizacji pożaru, ogłoszono alarm oraz rozpoczęto ewakuację pracowników i klientów z obiektu.

Powiadomiono straż pożarną a dyżurny zadysponował zastępy na miejsce pożaru. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dowódca akcji otrzymał informację, że jedna osoba została w środku i potrzebna jest jej pomoc. Skierował ratowników do pomieszczenia w celu zlokalizowania osoby poszkodowanej aby następnie ewakuować ją w miejsce bezpieczne.

Poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie procedurami i jednocześnie strażacy dokonali lokalizacji pożaru oraz przeszukania obiektu aby wykluczyć obecność innych poszkodowanych.

Ćwiczenia organizowane są w ramach doskonalenia zawodowego strażaków, a inicjowane celem zapewnienia mieszkańcom powiatu chojnickiego w sytuacji bezpośredniego i rzeczywistego zagrożenia, najwyższego poziomu podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Przygotowaliśmy również miały materiał filmowy, który ma na celu przybliżyć charakter pracy strażaka od środka.


Tagi , , , ,

Powiązane artykuły