Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach

Telefony alarmowe Powiat Chojnice, BIP
Powiat Chojnice KPPSP Chojnice BIP

Działania Pomorskich Strażaków w Związku z Koronawirusem

Pomorscy strażacy czynnie uczestniczą w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.
Strażacy pełnią dyżur w 3 punktach granicznych morskich: porty w Gdańsku, Gdyni
i Ustce. Naszym zadaniem jest pomiar temperatury ciała osób przekraczających granicę. Ostatniej doby, na przejściach granicznych morskich, skontrolowano 397 pojazdów i 1146 osób (brak podwyższonych temperatur).
Ratownicy z Komend Miejskich/Powiatowych PSP w Człuchowie, Gdańsku, Gdyni, Lęborku, Pruszczu Gdańskim, Malborku, Tczewie i Sztumie zabezpieczają namioty, które zostały rozstawione przez strażaków przy szpitalach i pełnią funkcję zastępczych izb przyjęć.
W działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zaangażowanych w ciągu ostatniej doby było 57 pomorskich strażaków. Ich zadania mają charakter wspomagający działania innych służb.
Ważny apel strażaków w sprawie koronawirusa.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby podczas zgłaszania interwencji, informować operatora 112 lub dyżurnego straży pożarnej o przebywaniu na kwarantannie związanej z COVID-19. Sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju nie zwalnia naszych jednostek ratowniczo-gaśniczych od wykonywania swoich ustawowych obowiązków.

https://www.straz.gov.pl/Koronawirus/index
Co musisz wiedzieć o koronawirusie? www.gov.pl/web/koronawirus
Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla seniorów: www.bit.ly/zaleceniaGIS
Alert RCB – ostrzeżenie o koronowirusie: https://rcb.gov.pl/alert-rcb-ostrzezenie-o-koronawirusie/

 

Opracowanie: st. kpt. Karina Stankowska – KW PSP w Gdańsku
Zdjęcia: Archiwum KW PSP w Gdańsku